Towary łatwopsujące się

Opis usługi

Towary łatwo psujące się

Towary łatwo psujące się

Towary łatwopsujące się wymagają przewozu środkami transportu, zapewniającymi przewóz w temperaturze kontrolowanej, czyli chłodniami, kontenerami i wagonami z agregatami chłodniczymi. Można też stosować opakowania zapewniające chłodzenie lub materiały typu suchy lód, żele chłodzące, opakowania typu TYVEK.

Od czego zależy cena Cena zależy od trasy, wagi i wymiarów, temperatury przewozu, konieczności chłodzenia np. w porcie przed załadunkiem na statek.

Zalety, korzyści i wady

Towary łatwo psujące się w trakcie transportu w temperaturze kontrolowanej są zabezpieczone przed zniszczeniem na skutek niezachowania odpowiedniej temperatury, a pojazdy zapewniają wydruki temperatury jakie były zachowane w czasie całego transportu.

Wadą takich ładunków jest to, że towary łatwo psujące się generują wyższe koszty przewozu i obsługi w portach przeładunkowych.

Rodzaj pojazdu Najczęściej to standardowe naczepy i pojazdy, kontenery czy wagony wyposażone w agregaty chłodnicze.
Rodzaj ładunku Towary łatwo psujące się to takie co wymagają zachowania temperatury kontrolowanej czyli głownie żywność czy farmaceutyki.
Zasięg Cały Świat.

Usługi uzupełniające

Uzyskanie pozwoleń.
Organizacja chłodzenia w portach lub zapewnienia środka chłodzącego np. suchego lodu
Dodatkowe ubezpieczenie. UWAGA standardowe ubezpieczenie CARGO ma najczęściej wyłączenie odpowiedzialności za zniszczenie towaru w transporcie na skutek nie zachowania temperatury. Wynika to z mogących powstawać nadużyć.
Usługi alternatywne

Nie dotyczy.

Niezbędne dokumenty

Zlecenie lub umowa spedycji.
Dokumenty do odprawy celnej (faktura, packing list,upoważnienie do odprawy, dokumenty firmy).
Dokumenty dotyczące właściwości towaru, czyli temperatury przewozu.
Zamów Adres: Postępu 11 lok 14 02-676 Warszawa
telefon: +48  22 4567 410
e-mail: officespedycja-polska.pl (kliknij w maila lub wstaw @ po office)
Słowa kluczowe | transport towarów łatwopsujących się | towary wymagające chłodni | transport chłodniami | transport mrożonek | transport w temperaturze kontrolowanej | spedycja mrożonek | towary łatwopsujące się |