Transport Kolejowy

Transport kolejowy

Usługa transportu kolejowego

Transport kolejowy (szynowy) jest to usługa spedycyjna polegająca na zorganizowaniu przewozu ładunku za pomocą transportem kolejowego (szynowego). Ładunek musi być dostarczony na terminal kolejowy, załadowany, przewieziony, rozładowany na terminalu i dalej może ruszać w drogę, co zabiera dodatkowy czas i zwiększa koszty.

W związku z tym transport szynowy jest uzasadniony w przypadku, gdy:

  • mamy bardzo duży wolumen towaru do przewiezienia np. transport węgla z kopalni, cysterny z paliwem z rafinerii, zboże do młyna itp.
  • występuje duża odległość do miejsca dostawy np. kraje byłej WNP, Mongolia. Kazachstan, Chiny itd.

W transporcie koleją płacimy za wagę lub objętość przewożonego towaru (w zależności jaka wartość jest większa). Najczęściej płacimy od objętości ładunku. Dlatego też transport ten jest raczej alternatywa dla dużych ładunków lotniczych niż morskich.

Transport kolejowy obejmuje

〉〉 Transport  pełnowagonowy (transport kolejowy konwencjonalny)  jest to podstawowy rodzaj transporu szynowego. W zależności od rodzaju wagonu pozwala przewozić praktycznie każdy rodzaj towaru. Nadaje się on szczególnie do przewozu surowców stałych lub płynnych luzem. Największe znacznie transport pełnowagonowy ma przy przewozie ogromnych ilości towarów takich jak: węgiel, rudy, stal, paliwa, ciecze, artykuły chemiczne, zboża itp. Najlepsze efekty przynosi on, gdy mamy dużą ilość towaru i/lub jest on transportowany na znaczne odległości.

W związku powyższym nasza firma oferujemy głownie obsługę transportu pełnowagonowego tylko na liniach do krajów byłej WNP, czyli Kazachstanu, Uzbekistanu i Mongolii.

Transport kolejowy pełnowagonowy

Transport kolejowy pełnowagonowy

Więcej informacji na stronie: Transport pełnowagonowy.

〉〉 Transport kolejowy kontenerowy (kolejowy multimodalny) jest to transport szynowy w którym do przewożenia towaru wykorzystuje się otwarte platformy na których umieszcza się przywiezione z portu kontenery. Kontenery te nierozpieczętowane i w całości przewożone są do miejsca dostawy. Wykorzystywany jest on jako alternatywa dostaw ładunków z portów krajowych Gdynia / Gdańsk lub europejskich Rotterdam, Hamburg szczególnie w przypadku kontenerów ciężkich.
Dynamicznie rozwija się również transport kolejowy kontenerowy z Chin. Jego największym plusem jest czas transportu, bo tylko 14 dni (morzem około 35), lecz cena wciąż kilkakrotnie przekracza koszt transportu morskiego.

Transport kolejowy kontenerowy

Transport kolejowy kontenerowy

Więcej informacji na stronie: Transport kolejowy kontenerowy.

〉〉 Transport kolejowy drobnicowy jest to transport w którym przewożona jest drobnica (drobne paczki i przesyłki) z jednego terminala kolejowego na drugi w ramach regularnych transportów szynowych. Koszt takiego transportu jest znacznie niższy niż lotniczego, lecz tylko min. 4 razy kosztu transportu morskiego, przy stosunkowo długim czasie przewozu.

Transport kolejowy drobnicowy

Transport kolejowy drobnicowy

Więcej informacji na stronie: Transport kolejowy drobnicowy.

Co nas wyróżnia

Na tle innych firm spedycyjnych wyróżniamy się przede wszystkim:

  • jakością wykonywanych usług,
  • atrakcyjnymi i adekwatnymi cenami,
  • łatwość w nawiązaniu współpracy,
  • kompleksowością w zakresie usług,
  • dobrą obsługa nastawioną na efekty,
  • elastycznością w działaniu,
  • bliskim kontakcie z Klientem,
  • działaniem w jego najlepiej pojętym interesie (w razie problemów potrafimy wystąpić z roszczeniem do przewoźnika, czy z reklamacją do ubezpieczyciela.

〉〉 Nasza usługa transportu kolejowego dedykowana jest na Wschód, czyli od Chin, Mongolii, Kazachstanu, inne kraje CIS, poprzez Rosję, kraje byłej WNP po Polskę. Nie oferujemy krajowego transportu kolejowego i w kierunkach na Zachód.

〉〉 W chwili obecnej nasza firma oferuje transport drobnicy kolejowej z Chin. W chwili obecnej posiadamy już kilka regularnych serwisów (Chongqing, Zhengzhou,Suzhou, Chengdu) do różnych lokalizacji. Jednak jego cena to min. 4 razy koszt transportu morskiego.

Nasza promocja 

〉〉 ORIENTACYJNA cena transportu drobnicy kolejowej z Chin to 120 USD/w/m do Warszawy przez Małaszewicze, ale zawsze poproś o ofertę.

MAPA POŁĄCZEŃ KOLEJOWYCH Z CHIN

Nasze oddziały

Spedycja Kolejowa,

Adres dla tej usługi : Terminal Cargo Wirażowa 35 pok. 308A – budynek środkowy 02-158 Warszawa

telefon: +48  22 4567 410
e-mail: officespedycja-polska.pl (kliknij w maila lub dodaj @ po office)


Słowa kluczowe: | transport kolejowy | spedycja kolejowa | transport szynowy | spedycja szynowa | transport cargo | transport pełnowagonowy | transport kolejowy konwencjonalny, kontenerowy, multimodalny, drobnicowy |