Morsko-Lotniczy

Opis  usługi
Transport lotniczo-morski

Transport lotniczo-morski

Transport morsko-lotniczy (przewóz kombinowany) to przewóz towarów transportem morskim kontenerowym do portu morskiego (np. Seul, Taipei, Dubaj), a następnie przewiezienie do portu lotniczego i na koniec wysłanie towaru transportem lotniczym do kraju przeznaczenia.

Od czego
zależy cena
Cena płatna jak w transporcie lotniczym czyli za każdy kg. Stawka za  kg maleje w zależności od łącznej wagi przewożonej przesyłki. Waga płatna to wyższa wynikająca z przelicznika objętościowego 1 m ³ = 167 kg.
Zalety, korzyści i wady  Przewóz kombinowany został stworzony jako alternatywa celem wykorzystania niższych stawek w transporcie lotniczym z mniej obciążonych portów lotniczych.
Atrakcyjna cena w porównaniu do usług transportu lotniczego, choć przy dekoniunkturze gospodarczej różnice w kosztach się zacierają.Wadą jest kilkukrotny przeładunek, co może przyczynić się do uszkodzenia lub zaginięcia towaru i wydłużony czas transportu.
Rodzaj pojazdu Transport morsko-lotniczy wykorzystuje standardowe kontenery morskie w drodze do portu morskiego, samochody na czas przewozu ze statku na samolot i samoloty w ostatniej części trasy. Wykorzystujemy samoloty pasażerskie z lukami ładunkowymi (od 2 ton do 16)  lub samoloty typu Cargo (ok. 100 ton).
Rodzaj ładunku Transport morsko-lotniczy obsługuje jedynie towary neutralne.
Zasięg Praktycznie dotyczy dostaw z Dalekiego Wschodu.
Usługi uzupełniające Odprawa Celna.
Proces dowozu i odbioru z portu lotniczego.
Dodatkowe ubezpieczenie, bo odpowiedzialność przewoźnika za szkody jest niska, a skomplikowanie transportu stosunkowo duże.
Usługi alternatywne Transport lotniczy.
Transport morski drobnicowy.
Transport drobnicowy kolejowy (z Chin).
Niezbędne dokumenty Zlecenie lub umowa spedycji.
Dokumenty do odprawy celnej (faktura, packing list,upoważnienie do odprawy, dokumenty firmy).
Dokumenty dotyczące właściwości towaru – np. MSDS.
Zamów Adres: dla tej usługi : Terminal Cargo Wirażowa 35 pok. 308A – budynek środkowy 02-158 Warszawa
telefon: +48 22 436 74 10
e-mail: officespedycja-polska.pl (kliknij w maila lub dodaj @ po office)
Słowa kluczowe | przewóz kombinowany | transport morsko-lotniczy | transport cargo | transport przesyłek | transport paczek | transport drobnicowy |