Transport Specjalistyczny

Transport Specjalistyczny                                         

Transport specjalistyczny - załadunek

Transport specjalistyczny – załadunek

Usługa transportu specjalistycznego

Transport specjalistyczny jest to transport nietypowego towaru na zasadach i w warunkach innych niż zwykle jest to przyjęte. Zdarza się, iż mamy do przewiezienia ładunek, który nie należy do tzw. general cargo, czyli nie może być przewieziony w standardowy sposób i w typowych warunkach. W takim przypadku należy zastosować transport specjalistyczny. W W związku z nietypową charakterystyką ładunku konieczne jest specjalistyczne podejście i zastosowanie odpowiedniego środka transportu.  Istnieje wiele rodzajów ładunków specjalistycznych. Niemożliwym jest wszystkich wymienić, ani też we wszystkich się specjalizować. Zdarza się, iż niektóre towary wymagają zapewnienia specjalistycznych warunków czy dodatkowych usług.

Jako przykład transportu specjalistycznego możemy przytoczyć przewóz amunicji pistoletowej (materiał wybuchowy, należący do I klasy AD, czyli niebezpieczny). Amunicję pistoletową przewozimy w odpowiednio wyposażonym i oznakowanym pojeździe, kierowanym przez specjalnie do tego celu przeszkolony personel (safety). W wypadku, gdy chcemy zapewnić transportowi dodatkowe zabezpieczenia należy koniecznie pomyśleć o dodatkowym bezpieczeństwie przewozu np. poprzez zastosowanie konwoju (security).

Usługa transportu specjalistycznego

Transport specjalistyczny obejmuje wiele rodzajów usług spedycyjnych. Aktualnie nasza firma oferuje następujące rodzaje transportu specjalistycznego.

〉〉 Transport towarów chłodzonych – polega na przewozie materiałów wymagających stałej kontroli temperatury ładunku. Zaliczamy do niego przewozy towarów: w chłodniach, izotermach, kontenerach i wagonach chłodzonych, przewóz towarów w suchym lodzie lub specjalnym żelu chłodzącym dedykowanym transportem lotniczym

Więcej na stronie: transport towarów chłodzonych.

〉〉 Transport pojazdów – to przewóz różnego typu pojazdów samochodowych  z wykorzystaniem specjalistycznych naczep, kontenerów, czy lawet. Auta przewożone są w specjalnych warunkach i przy zachowaniu  zasad bezpieczeństwa.

Więcej na stronie: transport pojazdów.

〉〉 Transport ponadgabarytowy – jest to transport towarów ponadnormatywnych, czyli takich których posiadane wymiary i/lub waga przekraczają dopuszczalne rozmiary stosowane w standardowym transporcie drogowym i/lub kolejowym.

Więcej na stronie: transport ponadgabarytowy.

Transport specjalistyczny – ponadgabarytowy〉〉 Transport towarów niebezpiecznych – polega na przewożeniu różnego typu materiałów niebezpiecznych traktowanych w ten sposób ze względu na ich m.in. wybuchowość, toksyczność, łatwopalność itp. Materiały te wymagają od przewoźnika zapewnienia obsługi przez specjalnie przeszkolony personel (niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa) oraz odpowiednio wyposażony i oznakowany środek transportu..

Więcej na stronie: transport towarów niebezpiecznych.

〉〉 Chartery – w sytuacji, gdy chcemy przetransportować naprawdę duże ilości towaru i/lub jest towar kłopotliwy, który musi być przewożony oddzielnie i/lub zależy nam na czasie wtedy możemy wynająć (wydzierżawić) cały środek transportu. (samolot, statek, pociąg, czy samochód). Pozostaje on do naszej dyspozycji na czas trwania okresu wynajmu.

Więcej na stronie: Chartery.

〉〉 ON Board kurier – z tym rodzajem transportu mamy do czynienia, gdy zależy nam na jak najszybszym dostarczeniu względnie małego ładunku. W takim wypadku zwykle w grę wchodzi podróż osobista pojazdem kołowym lub samolotem do innego miasta lub nawet na inny kontynent.

Więcej na stronie: ON Board kurier.

〉〉 Przewóz osób – mamy z nim do czynienia wtedy, kiedy chcemy przetransportować grupę ludzi z jednego miejsca na drugie. Najczęściej ludzie Ci podróżują w jakimś celu,  np. na jakąś wycieczkę, szkolenie, imprezę firmową lub rodzinną. W zależności od wielkości (mała – duża), charakterystyki grupy (dzieci – dorośli), celu wycieczki (daleko – blisko) należy dobrać odpowiedni środek przewozu osób (bus, autobus lub autokar).

Więcej na stronie: przewóz osób.

Co nas wyróżnia?

Nasza firma wciąż poszerza swój udział w rynku przewozów specjalistycznych. Do swojego spedycyjnego portfolio wciąż wprowadzamy nowe specjalizacje, przechodzimy odpowiednie szkolenia i zdobywamy niezbędne doświadczenie.

Na tle innych firm spedycyjnych wyróżniamy się przede wszystkim:

  • jakością wykonywanych usług,
  • atrakcyjnymi i adekwatnymi cenami,
  • łatwość w nawiązaniu współpracy,
  • kompleksowością w zakresie usług,
  • dobrą obsługa nastawioną na efekty,
  • elastycznością w działaniu,
  • bliskim kontakcie z Klientem,
  • działaniem w jego najlepiej pojętym interesie (w razie problemów potrafimy wystąpić z roszczeniem do przewoźnika, czy z reklamacją do ubezpieczyciela,

Nasz Oddział

Transport specjalistyczny,

Adres dla tej usługi : Terminal Cargo Wirażowa 35 pok. 308A 02-158 Warszawa
Telefon: +48 22 456 74 10
E-mail:  officespedycja-polska.pl (kliknij w maila lub dodaj @ po office)

Zachęcamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania. Przygotujemy dla Państwa najlepszą możliwą ofertę.

Transport specjalistyczny - cysterna

Transport specjalistyczny – cysterna


Słowa kluczowe: | transport specjalistyczny | transport towarów chłodzonych | transport pojazdów | transport ponadgabarytowy | transport towarów niebezpiecznych | chartery | on board kurier | przewóz osób | transport płynów | transport paliw |