Morsko-Lotniczy

Transport lotniczo-morski

Transport morsko-lotniczy (przewóz kombinowany) to przewóz towarów transportem morskim kontenerowym do portu morskiego (np. Seul, Taipei, Dubaj), a następnie przewiezienie do portu lotniczego i na koniec wysłanie towaru transportem lotniczym do kraju przeznaczenia.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Od czego zależy cena::

Cena płatna jak w transporcie lotniczym czyli za każdy kg. Stawka za  kg maleje w zależności od łącznej wagi przewożonej przesyłki. Waga płatna to wyższa wynikająca z przelicznika objętościowego 1 m ³ = 167 kg.

Zalety, korzyści i wady ::

Przewóz kombinowany został stworzony jako alternatywa celem wykorzystania niższych stawek w transporcie lotniczym z mniej obciążonych portów lotniczych.
Atrakcyjna cena w porównaniu do usług transportu lotniczego, choć przy dekoniunkturze gospodarczej różnice w kosztach się zacierają.Wadą jest kilkukrotny przeładunek, co może przyczynić się do uszkodzenia lub zaginięcia towaru i wydłużony czas transportu.

Rodzaj pojazdu::

Transport morsko-lotniczy wykorzystuje standardowe kontenery morskie w drodze do portu morskiego, samochody na czas przewozu ze statku na samolot i samoloty w ostatniej części trasy. Wykorzystujemy samoloty pasażerskie z lukami ładunkowymi (od 2 ton do 16)  lub samoloty typu Cargo (ok. 100 ton).

Rodzaj ładunku::

Transport morsko-lotniczy obsługuje jedynie towary neutralne.

Zasięg::

Praktycznie dotyczy dostaw z Dalekiego Wschodu.

Usługi uzupełniające::

Odprawa Celna.
Proces dowozu i odbioru z portu lotniczego.
Dodatkowe ubezpieczenie, bo odpowiedzialność przewoźnika za szkody jest niska, a skomplikowanie transportu stosunkowo duże.

Usługi alternatywne::

Transport lotniczy.
Transport morski drobnicowy.
Transport drobnicowy kolejowy (z Chin).

Niezbędne dokumenty::

Zlecenie lub umowa spedycji.
Dokumenty do odprawy celnej (faktura, packing list,upoważnienie do odprawy, dokumenty firmy).
Dokumenty dotyczące właściwości towaru – np. MSDS.

Zamów: chwilowo nie oferujemy . brak  regularnych serwisów

Adres: dla tej usługi : Terminal Cargo Wirażowa 35 pok.317 02-158 Warszawa
telefon: +48 22 436 74 10
e-mail: office @ spedycja-polska.pl (kliknij w maila )

Słowa kluczowe::

| przewóz kombinowany | transport morsko-lotniczy | transport cargo | transport przesyłek | transport paczek | transport drobnicowy |