Transport Kolejowy

USŁUGA TRANSPORTU KOLEJOWEGO

Czym jest transport kolejowy

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Transport kolejowy (szynowy) jest to usługa spedycyjna polegająca na zorganizowaniu przewozu ładunku za pomocą transportem kolejowego (szynowego). Ładunek musi być dostarczony na terminal kolejowy, załadowany, przewieziony, rozładowany na terminalu i dalej może ruszać w drogę, co zabiera dodatkowy czas i zwiększa koszty.

W związku z tym transport szynowy jest uzasadniony w przypadku, gdy:

  • mamy bardzo duży wolumen towaru do przewiezienia np. transport węgla z kopalni, cysterny z paliwem z rafinerii, zboże do młyna itp.
  • występuje duża odległość do miejsca dostawy np. kraje byłej WNP, Mongolia. Kazachstan, Chiny itd.

W transporcie koleją płacimy za wagę lub objętość przewożonego towaru (w zależności jaka wartość jest większa). Najczęściej płacimy od objętości ładunku. Dlatego też transport ten jest raczej alternatywa dla dużych ładunków lotniczych niż morskich.

Jak dzielimy transport kolejowy

spedycja kolejowa azja europa

TRANSPORT KOLEJOWY OBEJMUJE

〉〉 Transport  pełnowagonowy (transport kolejowy konwencjonalny)  jest to podstawowy rodzaj transporu szynowego. W zależności od rodzaju wagonu pozwala przewozić praktycznie każdy rodzaj towaru. Nadaje się on szczególnie do przewozu surowców stałych lub płynnych luzem. Największe znacznie transport pełnowagonowy ma przy przewozie ogromnych ilości towarów takich jak: węgiel, rudy, stal, paliwa, ciecze, artykuły chemiczne, zboża itp. Najlepsze efekty przynosi on, gdy mamy dużą ilość towaru i/lub jest on transportowany na znaczne odległości.

W związku powyższym nasza firma oferujemy głownie obsługę transportu pełnowagonowego tylko na liniach do krajów byłej WNP, czyli Kazachstanu, Uzbekistanu i Mongolii.

Więcej informacji na stronie: transport kolejowy drobnicowy

〉〉 Transport kolejowy drobnicowy jest to transport w którym przewożona jest drobnica (drobne paczki i przesyłki) z jednego terminala kolejowego na drugi w ramach regularnych transportów szynowych. Koszt takiego transportu jest znacznie niższy niż lotniczego,i porównywalny z transportem morskim. Regularny serwis w praktyce dotyczy jedynie Chin.

Więcej informacji na stronie: Transport kolejowy konwencjonalny

〉〉Transport kolejowy konwencjonalny jest to przewóz towarów w wagonach drogą szynową. Najczęściej używany w przypadku dużych ilości towaru i/lub ogromnych odległości. W odróżnieniu od kolejowego transportu kontenerowego wymaga on skomplikowanej procedury załadunku i rozładunku na stacjach nadania i odbioru. 

NASZA SIEDZIBA

Spedycja Kolejowa

Adres dla tej usługi :

Terminal Cargo Wirażowa 35 pok. 317 – budynek główny LS Cargo  02-158 Warszawa

telefon: +48 22 456 74 10
e-mail: office @ spedycja-polska.pl (kliknij w maila)