Transport Specjalistyczny

Transport specjalistyczny

USŁUGA TRANSPORTU SPECJALISTYCZNEGO

Transport specjalistyczny jest to transport nietypowego towaru na zasadach i w warunkach innych niż zwykle jest to przyjęte. Zdarza się, iż mamy do przewiezienia ładunek, który nie należy do tzw. general cargo, czyli nie może być przewieziony w standardowy sposób i w typowych warunkach. W takim przypadku należy zastosować transport specjalistyczny. W W związku z nietypową charakterystyką ładunku konieczne jest specjalistyczne podejście i zastosowanie odpowiedniego środka transportu.  Istnieje wiele rodzajów ładunków specjalistycznych. Niemożliwym jest wszystkich wymienić, ani też we wszystkich się specjalizować. Zdarza się, iż niektóre towary wymagają zapewnienia specjalistycznych warunków czy dodatkowych usług.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Jako przykład transportu specjalistycznego możemy przytoczyć przewóz amunicji pistoletowej (materiał wybuchowy, należący do I klasy AD, czyli niebezpieczny). Amunicję pistoletową przewozimy w odpowiednio wyposażonym i oznakowanym pojeździe, kierowanym przez specjalnie do tego celu przeszkolony personel (safety). W wypadku, gdy chcemy zapewnić transportowi dodatkowe zabezpieczenia należy koniecznie pomyśleć o dodatkowym bezpieczeństwie przewozu np. poprzez zastosowanie konwoju (security).

TRANSPORT PONADGABARYTOWY

Więcej na stronie: transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy – jest to transport towarów ponadnormatywnych, czyli takich których posiadane wymiary i/lub waga przekraczają dopuszczalne rozmiary stosowane w standardowym transporcie drogowym i/lub kolejowym..

TRANSPORT TOWARÓW NIEBEZPIECZNYCH

Więcej na stronie: transport towarów niebezpiecznych.

Transport towarów niebezpiecznych – polega na przewożeniu różnego typu materiałów niebezpiecznych traktowanych w ten sposób ze względu na ich m.in. wybuchowość, toksyczność, łatwopalność itp. Materiały te wymagają od przewoźnika zapewnienia obsługi przez specjalnie przeszkolony personel (niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa) oraz odpowiednio wyposażony i oznakowany środek transportu..

 

TRANSPORT TOWARÓW CHŁODZONYCH

Więcej na stronie: transport towarów chłodzonych.

Transport towarów chłodzonych – polega na przewozie materiałów wymagających stałej kontroli temperatury ładunku. Zaliczamy do niego przewozy towarów: w chłodniach, izotermach, kontenerach i wagonach chłodzonych, przewóz towarów w suchym lodzie lub specjalnym żelu chłodzącym dedykowanym transportem lotniczym

TRANSPORT POJAZDÓW

Więcej na stronie: transport pojazdów.

Transport pojazdów – to przewóz różnego typu pojazdów samochodowych  z wykorzystaniem specjalistycznych naczep, kontenerów, czy lawet. Auta przewożone są w specjalnych warunkach i przy zachowaniu  zasad bezpieczeństwa.

TRANSPORT MASZYN

Więcej na stronie: transport maszyn

Transport maszyn jest to przewóz maszyn i rządzeń mechanicznych odpowiednio dobranymi środkami transportu. Zwykle nie potrzeba używać specjalnie przystosowanych środków transportu, lecz zapewnić odpowiednie warunki przewozu, dobrać pojazd i trasę.

PRZEWÓZ PALIWA

Więcej na stronie: przewóz paliwa

Przewóz paliwa to transport paliwa i materiałów płynnych różnymi specjalnymi środkami transportu (najczęściej cysternami), które umożliwią bezpieczny transport w/w substancji w kraju i za granicą

ON BOARD COURIER

Więcej na stronie: ON Board kurier.

ON Board kurier – z tym rodzajem transportu mamy do czynienia, gdy zależy nam na jak najszybszym dostarczeniu względnie małego ładunku. W takim wypadku zwykle w grę wchodzi podróż osobista pojazdem kołowym lub samolotem do innego miasta lub nawet na inny kontynent.

CHARTER

Więcej na stronie: chartery

Chartery – w sytuacji, gdy chcemy przetransportować naprawdę duże ilości towaru i/lub jest towar kłopotliwy, który musi być przewożony oddzielnie i/lub zależy nam na czasie wtedy możemy wynająć (wydzierżawić) cały środek transportu. (samolot, statek, pociąg, czy samochód). Pozostaje on do naszej dyspozycji na czas trwania okresu wynajmu..

NASZA SIEDZIBA

Transport specjalistyczny

Adres dla tej usługi :

Terminal Cargo Wirażowa 35 pok. 317 – budynek główny LS Cargo  02-158 Warszawa

telefon: +48 22 456 74 10
e-mail: office @ spedycja-polska.pl (kliknij w maila)