Kolejowy Konwencjonalny

TRANSPORT Kolejowy Konwencjonalny

Transport kolejowy konwencjonalny jest to przewóz towarów w wagonach drogą szynową. Najczęściej używany w przypadku dużych ilości towaru i/lub ogromnych odległości. W odróżnieniu od kolejowego transportu kontenerowego wymaga on skomplikowanej procedury załadunku i rozładunku na stacjach nadania i odbioru. Należy jednak pamiętać, iż przy dużych ilościach i/lub odległościach taki rodzaj transportu bardzo się opłaca. Dzieje się tak, gdyż wagony posiadają dużą większą pojemność, bo do 100 m³, dopuszczalną wagę 50-60 ton i mogą pomieścić aż do 50 palet towaru.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Od czego zależy cena

Cena transportu uzależniona jest od: odległości, rodzaju wagonu i rodzaju przewożonego towaru (kodu NHM).

Zalety,korzyści i wady

W wypadku dużych odległości transport szynowy konwencjonalny zapewnia atrakcyjną cenę w stosunku do usług drogowych oraz czasem na wyjątkowo trudnych i/lub długich trasach większą szybkość.Wadą jest to, iż potrzebuje on zorganizowania dowozu i odbioru kontenera do terminala kolejowego. Dodatkowo w przypadku krajów WNP wymaga dostawy do stacji z szerokim torem.

Rodzaj pojazdu

Wagony różnych typów (dostosowanych do charakterystyki przewożonego ładunku): od węglarek, poprzez kontenery, do specjalistycznych cystern paliwowych, czy sekcji wagonów chłodzonych. Wagony można otrzymać od przewoźnika lub wypożyczyć w specjalistycznej firmie.

Rodzaj ładunku

Transport kolejowy konwencjonalny obsługuje głównie towary neutralne lub niebezpieczne. Towary płynne i/lub wymagające chłodzenia można przewozić pod pewnymi warunkami.

Zasięg

Transport Kolejowy to głównie Europa i Azja, ale praktycznie kraje WNP.

Usługi uzupełniające

Odprawa Celna.
Proces dowozu i odbioru ze stacji kolejowej z przeładunkiem (rozładunek i/lub załadunek).
Dodatkowe ubezpieczenie, kiedy wartość towaru jest wyższa niż górna granica odpowiedzialności przewoźnika 17 SDR/kg, gdzie SDR to specjalna notowana waluta.

Usługi alternatywne

Transport drogowy.
Transport morski.

Niezbędne dokumenty

Zlecenie lub umowa spedycji.
Dokumenty do odprawy celnej (faktura, packing list,upoważnienie do odprawy, dokumenty firmy).
Dokumenty dotyczące właściwości towaru – np. MSDS.

Zamów

Adres dla tej usługi : Terminal Cargo Wirażowa 35 pok. 317 LS Cargo Terminal 02-158 Warszawa
telefon +48 22 436 74 10
email: office @ spedycja-polska.pl (kliknij w maila)

Słowa kluczowe

| transport kolejowy konwencjonalny | transport wagonami | transport do WNP, | transport do Kazachstanu | transport do Azerbejdżanu | transport do Armenii | transport do Uzbekistanu | transport do Tadżykistanu | transport na Ural |